sobota, 12 lipca 2014

Bransoletka, naszyjnik i kolczyki “Tęcza”


Zaczynam dziergać tęczowy komplet. Idealny na lato…soczysty i energetyzujący… opracowałam schematy więc od razu się dzielę…
Może ktoś mi potowarzyszy online w robieniu
***
bransoletka na 12 koralików w rzędzie
długość sznura – 90 rzędów (u mnie to ok.15,5 cm)ilość kolorów – 11
Toho 11/o Silver-Lined:   Ruby,  Lt Siam Ruby,  Hyacinth,  Lemon,  Lime Green,  Peridot, Dark Peridot,  Dark Aqua,  Cobalt,  Purple,  Light Grape  (wszystkie można dostać w Kadoro)
Uwagi:
> Jeśli bransoletka ma być dłuższa (np. do zapięcia magnetycznego) to trzeba w miejscu gdzie na schemacie jest 25 koralików nadziać o 12 koralików więcej czyli 37. Uzyskamy wówczas długość sznura – 98 rzędów.  1 cm ukośnika to ok. 6 rzędów (przynajmniej u mnie, bo to zależy jak ciasno się robi i jaką nicią – ja robię nicią do jeansu Talia 30)> Można też zwiększyć ilość koralików na brzegach czyli zamiast 72 koralików nadziać 84 – zyskamy kolejne 2 rzędy sznura
JPo-12-cieniowana tecza-11 kol-mniejsza
***
naszyjnik rozszerzany od 12 do 18 koralików w rzędzie
długość sznura – 266 rzędów (u mnie to ok 45 cm)ilość kolorów – 11 (j.w.)
Uwagi:

> Jeśli naszyjnik ma być dłuższy można na początku i na końcu dodać po 2 (3) rzędy czyli 2 (3) * 12 koralików = 24 (36) koralików.
> Można też w środkowej części schematu, tam gdzie już nie ma czarnych, -  gdzie jest 37 koralików nabierać o 12  koraliki więcej – zyskamy 7 rzędów.
> Podczas nadziewania koralików pomijamy czarne koraliki na schemacie a zamiast białego nadziewamy na nitkę małą karteczkę (pomysł Joanny Niewieczerzał – biżuteria-blond) lub jakieś niepotrzebne koraliki-separatory w innym kolorze, których nie szkoda zniszczyć.
> W trakcie roboty, gdy dojdziemy do karteczki, odrywamy ją (jak mamy koraliki-separatory to  rozbijamy), i następny koralik przerabiamy dwukrotnie – w ten sposób dodamy 1 koralik na obwodzie… gdy mamy zwężać sznur wówczas po karteczce omijamy jeden koralik i wbijamy się w kolejny.
> Jak bezpiecznie rozbić koralik, żeby nie uszkodzić nici? – nawinąć nić z koralikiem na palcu, nić mocno przyciągnąć, złapać kleszczami za wystającą część koralika i zgnieść.

image
image
image
***
kolczyki - kulki 12 mm
ilość kolorów – 12  (j.w. + Lt. Sapphire lub Sapphire)
JPo-kulka22 tecza 12 kol
.
Photobucket

4 komentarze:

 1. świetne! Potowarzyszę Ci w kulkach przynajmniej... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super :) będzie mi się przyjemniej robiło :)

   Usuń
 2. Dzięki Asiu za schematy , serdecznie pozdrawiam ....

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie. Czy znajdę u Pani wzór na naszyjnik i bransoletkę tęczę ale na 9 koralików w rzędzie przy 11 kolorach? Długości takie same jak wyżej w Pani schemacie ( bransoletka 15,5 a naszyjnik 45). Jeśli nie to czy znajdę wzór na naszyjnik na 12 koralików w rzędzie ale aby nie był rozszerzany tylko pozostał na 12 koralikach? Dziękuję z góry za udzielenie odpowiedzi i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń